Zastosowanie botoksu

Jedną z substancji, stosowanych w specjalistycznych gabinetach, świadczących wsparcie z zakresu medycyny estetycznej, jest toksyna botulinowa. Dzięki jej zastosowaniu, możliwe jest nie tylko niwelowanie problemów estetycznych, ale również kłopotliwych przypadłości, niekiedy utrudniających codzienne funkcjonowanie.

Botoks – działanie i zastosowanie

Wspomniana neurotoksyna, zwana niekiedy jadem kiełbasianym, to substancja stosowana nie tylko w zakresie medycyny estetycznej, ale także neurologii czy dermatologii, ze względu na swoje wszechstronne działanie. Jej zastosowanie powoduje ograniczenie aktywności niektórych mięśni i gruczołów, co przekłada się na konkretne efekty, zarówno w sferze kosmetycznej, jak i zdrowotnej. Z tego powodu, botoks stosowany jest m.in. do niwelowania zmarszczek mimicznych, powstających wskutek kurczeni się mięśni twarzy. Jednak to nie jego jedyne zastosowanie. Wspomniana neurotoksyna wykorzystywana jest także w leczeniu nadmiernej potliwości oraz przedwczesnego łysienia.

Odwracalność efektów

Warto zaznaczyć, że ograniczenie aktywności mięśni czy gruczołów wskutek podskórnego podania toksyny botulinowej, jest w pełni odwracalne. Efekty ustępują zwykle po 8 – 12 miesiącach od wykonania zabiegu. Z tego powodu, botoks on ciekawą alternatywę dla osób poszukujących tymczasowych rozwiązań. Poza tym, jego odpowiednie zastosowanie pozwala na utrzymanie naturalnego, a zarazem satysfakcjonującego rezultatu.